Hlášení místního rozhlasu ze dne 9.4.2020

Vážení a milí spoluobčané ,
jistě všichni s napětím sledujete vývoj situace kolem Coronaviru jak ve světě, tak především u nás doma, v našem kraji,v našem okrese a v naší Blatnici. Jsou toho plné noviny, televize i sociální sítě. Prostě informace se na nás sypou ze všech stran. Pro někoho možná začíná být i problém se v takové záplavě nařízení a doporučení vyznat a rozpoznat, co je důležité a co ne. Každopádně nouzový stav stále trvá, proto trvá i nošení roušek na veřejnosti a omezení volného pohybu. Právě u těchto dvou bodů bych se pozastavila a poprosila bych vás, aby jste vydrželi a tato nařízení skutečně dodržovali. Při nákupech potravin, třeba právě v místních obchodech je nošení ochranných prostředků dýchacích cest a jednorázových rukavic zvláště důležité. Buďte k sobě i k personálu ohleduplní.
Teplé počasí a velikonoční svátky nás budou lákat setkávat se a navzájem navštěvovat, jak tomu touto dobou bývá zvykem. Prosím zvažte to důkladně, protože ještě není vyhráno a bylo by pro všechny určitě komplikací, kdyby nakažených přibývalo a nouzový stav se musel prodlužovat. Dodržování nařízení má smysl a děláme to pro svoje zdraví i pro zdraví ostatních kolem nás.
Na závěr mi dovolte popřát vám krásné Velikonoce, ikdyž letos budou opravdu jiné. Prožijte je v pohodě a ve zdraví.

starostka

Vážení spoluobčané,

v současné nelehké době, kdy i Velikonoce nebudou takové, jaké je známe, pro Vás kulturní výbor ve spolupráci s Obcí Blatnice připravil Velikonoční soutěž, které se mohou zúčastnit všichni obyvatelé Blatnice bez rozdílu věku.  Vyfoťte své výrobky či výrobky vašich dětí - ať už výzdobu, velikonočního beránka, nebo třeba vlastnoručně upletenou pomlázku - a fotografie zašlete na mail nebo je vkládejte na Facebookovou stránku. Adresy jsou zveřejněny na webových stránkách obce a plakátech. Fotografie zasílejte do pondělí 13. dubna. Z fotografií budou vylosováni 3 výherci, kteří obdrží krásné ceny. Těšíme se na vaše nápady.

Personál Hospůdky na hřišti vás v neděli 12.4. od 16.00 do 19.00 hod zve na naše hambáče! Díky nouzovému stavu nemůžete posedět na zahrádce, ale hambáč vám zabalíme s sebou, klidně i s čepovaným pivem. Je nutné je objednat předem buď přes facebook nebo zavolejte na tel. 777 666 980.

Jistý zdejší občan ztratil klíče v ul. Vrbové nebo Řádek. Kdo by je našel, nechť je odevzdá v kanceláři ObÚ.

Drůbežárna Prace bude v úterý 14.4.2020 v 10:30 hod. u Jednoty prodávat mladé kuřice a chovné kohouty, roční slepice, brojlerová káčata, housata a husokačeny, krmivo pro drůbež a králíky, vitaminové doplňky, dále pak bude vykupovat králičí kožky - cena 10,- Kč/ks.

Vytvořeno: 9. 4. 2020
Poslední aktualizace: 9. 4. 2020 14:10