TÝDEN:1955
CELKEM:1519021

Hlášení místního rozhlasu ze dne 27.4.2022

Srdečně zveme občany na koncert dechové hudby Blatnička k 50. výročí založení. Koncert se uskuteční v sobotu 30. dubna 2022 od 18.00 hodin v sále kulturního domu v Blatničce s moderátorem Karlem Hegnerem.

Sbor dobrovolných hasičů Blatnice zve všechny malé i větší čarodějnice a čaroděje na Slet čarodějnic, který se bude konat v sobotu 30. dubna od 17:00 hodin na Smíchově. Na programu budou čarodějnické znalosti a dovednosti a nebude chybět ani dobrá zábava a táborák. Špekáčky si přineste s sebou. Těší se na Vás hasiči a jejich přátelé.

Svaz tělesně postižených v Blatnici uskuteční 6. května prohlídku a nákupy na květinové výstavě FLORA Kroměříž. Odjezd autobusu bude z Blatnice v 7:30 hod. od zastávky na Blatničku. Cena zájezdu je pro členy 200 Kč, pro nečleny 250 Kč. Účastníci zájezdu se přihlaste do 29. dubna u paní Rolencové na Strání č. 741.

Česká křesťanská akademie vás zve na přednášku "Globální oteplování a energetická krize".
Přednáší Prof. Jan Bednář z Karlovy univerzity. Přednáška se koná dnes v 19:00 hod. v Domě svaté rodiny.

Obec Blatnice vás zve na mimořádnou přednášku "Úlomky z dějin Blatnice a okolí za II sv. války", přednáší uznávaná odbornice paní doktorka Miroslava Poláková z Uh. Brodu. Přednáška se koná u příležitosti osvobození naší obce ve čtvrtek 28.4. v 18 hod v kulturním domě. Součástí bude projekce dobových fotografií a filmových záznamů - poutě na sv. Antonínku za dob protektorátu. Dále bude představena doposud nevydaná kniha místního rodáka a uznávané historika Františka Vyskočila o odboji v Blatnici. Všichni jste srdečně zváni!

Pan Janoška bude zítra od 8:30 hod. prodávat přísady. Nabízí celer, kedluben, rajčata, papriky, salát, okurky salátovky, voskovky, karafiáty a jiné. Zdrží se asi 1 hodinu.

Svaz zahrádkářů v Blatnici srdečně zve všechny vinaře na přednášku "Ochrana révy vinné", kterou přednese zástupce firmy Bayer s. r. o. a druhou část přednášky bude prezentovat zástupce firmy Ostratický na téma mechanizace ve vinicích. Na závěr bude diskuze k daným tématům. Místo konání je ve firmě Víno Blatel, a. s., v degustační místnosti v 18 hodin v pátek 29.4.2022. Vstup je zdarma.

Vytvořeno: 27. 4. 2022
Poslední aktualizace: 27. 4. 2022 10:27