Hlášení místního rozhlasu dne 7. 4. 2017

Rybářství Dujsík bude dnes od 14.00 hod. prodávat ryby - kapry, kapří půlky, amury, tolstolobiky, štiky, pstruhy. Na požádání ryby zabije a vykuchá. Nabízí prodej oveček na porážku, informace při prodeji.

Zelenina Vitamínka Uherský Brod bude dnes od 12.40 do 13.00 hod. prodávat brambory za 9 Kč/kg, certifikované sadbové brambory, cibuli, jablka za 17 Kč/kg, česnek, čerstvé žampiony a hlívu ústřičnou a další ovoce a zeleninu. Dále nabízí český med a olejové svíčky za 10 Kč/ks.

Současně  bude probíhat prodej krůtího a kuřecího masa.

Národní ústav lidové kultury si Vás dovoluje pozvat do strážnického skanzenu na pořad „Velikonoce ve skanzenu“, který se uskuteční v sobotu a v neděli 8. a 9. dubna od 9:00 do 15:00 hodin.

Těšit se můžete např. na výrobu řehtaček a klepačů, na práci hrnčíře, na ukázku zdobení kraslic, pletení pomlázek, bílení domu a mnoho dalšího. Nebude chybět ani příprava tradičních pokrmů, a to drkotina pro fašančáře spojená s ochutnávkou, pečení jidášů, košt vína, výroba domácích nudlí, výborné koláče či pochoutky ze zabíjačky. Součástí programu bude tradiční jarmark s velikonoční tematikou. V sobotu již 5. ročník oblíbené Soutěže o nejlepší slovácký uzený bok, v neděli pak pletení velké žily v podání folklorního souboru Demižón. Dále v pořadu vystoupí v sobotu dětské soubory Malučká Nivnička a Malá Nivnička a ženský sbor Nivnička z Nivnice, v neděli pak dětský folklorní soubor Kordulka z Tvarožné Lhoty a folklorní soubor Demižón ze Strážnice.

Přijďte se inspirovat a příjemně naladit na Velikonoce!

Dne 7. 4. a 10. a 11. 4. bude v naší obci rychločistírna peří. Čistí peří na počkání nebo do druhého dne. Sije deky a polštáře. Otevírací doba od 10.00 do 16.00 hodin.

Vedení obce prosí občany, aby si před velikonočními svátky uklidili před svými domy. Hromádky smetí budou  svážet Služby obce Blatnice v pátek 7. a v pondělí 10. dubna.

Všichni obyvatelé obce jsou srdečně zváni v sobotu 8. dubna na zapojení se do celostátní akce s názvem "Ukliďme Česko". V Blatnici se dobrovolníci k úklidu obce sejdou v 8 hod. před obecním úřadem. Zde se upřesní, kdo se kam vydá uklízet. Počítá se s úklidem cesty na Smíchov včetně Smíchova a okolí rybníčku, břehů potoka Svodnice, okolní polní cesty do Roháče, okolí cest na Antonínek i samotného lesíka a aleje na Antonínku. Dobrovolníkům budou u obecního úřadu rozdány rukavice a pytle na odpadky. V případě deště se akce nekoná.

FK Blatnice oznamuje hráčům, že další utkání sehrají naše mužstva takto: v sobotu ve 13.00 hod. bude hrát přípravka na domácím hřišti s Kyjovem. Žáci zajíždí v neděli do Sudoměřic. Odjezd autobusu je v 11.45 hod. od Roháče. Jednička zajíždí v neděli do Břeclavi. Odjezd je v 8.30 hod. od hřiště, začátek  zápasu je v 10.30 hod. Výbor oddílu zve všechny své příznivce.

MUDr. Krša oznamuje, že v úterý 11. dubna nebude ordinovat z důvodu přerušení dodávky el. energie. Objednaní pacienti na odběry ať přijdou ve čtvrtek 13. dubna ráno.

Vytvořeno: 7. 4. 2017
Poslední aktualizace: 7. 4. 2017 9:22