rozšířené vyhledávání ...

Svátek má Michaela

Zítra má svátek Vendelín

CzechPOINT

Žádosti o provedení pozemkových úprav

Komplexní pozemkové úpravy se týkají zemědělské půdy, která je v extravilánu (t. j. mimo zastavěnou plochu). Formulář žádosti v příloze.

Všichni vlastníci pozemků, kteří mají zájem, aby se v naší obci uskutečnily komplexní pozemkové úpravy, mohou v kanceláři obecního úřadu u paní Páčové podat vyplněnou žádost o provedení pozemkovýczh úprav. Komplexní pozemkové úpravy se týkají zemědělské půdy, která je v extravilánu (t. j. mimo zastavěnou plochu).

Žádost o provedení pozemkových úprav si mohou zájemci stáhnout zde: Žádost o provedení pozemkových úprav.doc

Informace k pozemkovým úpravám

Proč provádět komplexní pozemkové úpravy? Co nám přinesou a co získají vlastníci pozemků?

Pozemkové úpravy se zpracovávají na základě zákona č. 139/2002 Sb., o pozemkových úpravách a pozemkových úřadech ve znění pozdějších předpisů a podle prováděcí vyhlášky k tomuto zákonu č. 545/2002 Sb.

Od pozemkových úprav mohou vlastníci pozemků očekávat:

• odstranění nesouladu mezi stavem v terénu a stavem vedeným v katastru nemovitostí na základě nového podrobného zaměření celého řešeného území

• odsouhlasení změn druhu pozemku z toho vyplývajících s příslušnými orgány

• vyrovnání hranic pozemku

• přesné určení hranic pozemku a výměry každého řešeného pozemku a v případě zájmu

• vytýčení v terénu

• vyřešení přístupnosti každého řešeného pozemku – obnova či vytvoření přístupových cest

• možnost vypořádání spoluvlastnictví k pozemkům

• dořešení dosud neprojednaných pozůstalostí (dědictví)

Pozemkové úpravy jsou důležitým nástrojem pro rozvoj území. Jsou nezbytným podkladem pro obnovení pořádku ve vlastnictví a evidenci půdy, pro racionální využívání pozemku, pro realizaci půdoochranných, ekologických a krajinotvorných opatření. Podmínkou pro zahájení pozemkových úprav je písemný souhlas vlastníku min. 50 % plochy zemědělských pozemků v katastru.

Každý vlastník pozemku, který bude souhlasit s pozemkovými úpravami, musí podat žádost na Státní pozemkový úřad, nejlépe prostřednictvím Obecního úřadu Blatnice pod Svatým Antonínkem. Podepsáním této žádosti vlastník pozemku souhlasí pouze s podáním žádosti o zahájení pozemkové úpravy.

Veškeré náklady související s prováděním pozemkových úprav, tj. náklady na přípravné a návrhové práce, geodetické práce, vytýčení pozemků i realizaci společných zařízení hradí stát prostřednictvím Státních pozemkových úřadů a nepředstavuje pro vlastníky pozemků žádné finanční zatížení.

Žádáme proto všechny vlastníky pozemků v k.ú. Blatnice pod Svatým Antonínkem, aby se vší odpovědností zvážili výhody provedených pozemkových úprav, které vyřeší zejména problémy v nevyřešených vlastnických vztazích bez finančního zatížení vlastníka.

Vytvořeno: 24. 2. 2015
Poslední aktualizace: 11. 10. 2017 14:45